e°? vrugteloos. Eindelyk wy kwaamen met elkan der overéén op dezen Lyderzo fpoedig als m0-> gelyk wasde operatie te verrigten niet alleen om de hevigheid der toevallenmaar vooral we gens het fterk en gezond geftel van den Lyder waarom te vreezen wasdat 'er zeer fchielyk ver derving in de uitgezakte deelen konde ontftaan* Wy ftelden derhalven den Lyder dezelve voor, als het eenigfte middel tot zyn behouddie daar van zeer afkeerig wasverzoekende hem teffens zich van een Geneesheer te voorzien om hem het noodige toe te dienende keure viel op den Heere a. lentfriwck. weshalven ik dezen ver- zogt des namiddags ten drie üuren aan het huis van den Lyder te komen't geen gefchieddeen alzo wy den Lyder noch in den zelfden ftaat be vonden, beflooten wy, na alles onderzogt, en rypelyk overwoogen te hebben, met volkome toe- ftemming van den Lyder de breukfneede des avonds om agt uuren aan hem te verrigten. Des avonds na alvoorens alles in gereed heid gebragt te hebbenwat tot de operatie ver- eischt wierd verrigtte ik dezelve in tegenwoor digheid van den Geneesheer a. lentfrinck eri myne medebroeders de Heeren f. h. gram en n. mari en eenige andere omftanders. Na de be- kleedzelen en breukzak volgens gewoonte met de vereischte voorzorge geopend te hebben vond ik den geheelen middenlyn van den darm buiten den ring geheel en al zwart en verftor- ven, als mede een gedèelte van 't net. Ik ver- Wyderde den ring met de berniotome van le dran ik trachtte vervolgens een gedeelte van den darm uit den buik te trekken, dog dit was myonmoo- gelyk uit hoofde van een verborge zaamgroeing, Welke wy niet konden ontdekken. Goede raad was

Archief | 1769 | | pagina 671