(fill het reeds gemelde verband aan zorgvuldiglyk alle drukking vermydende, dog bevogtigde het zelve niet met den olie van roozen om de door- fiepering van het bloed te belettenmaar deed alleen de embrocatien met dezen olie over den buik. Ik wierd om twee uuren in de nagt we der geroepen wegens de bloedingdoch aldaar gekomen zynde vond ik dezelve niet aanmer- kelyk genoeg om het verband los te maakenik liet echter uit voorzorge een helper by den Ly derhy fliep ook het overige van de nagt vry welen 'er vertoonde zieh verder geen bloeding meer. Den twee en twintigften's morgens vond ik den Lyder niet beeter, de brakingen waren wel is waar zo fterk nietevenwél de geduurige opris pingen bleeven, hy klaagde over pyn in den buik omtrent de navel; de buik bleef echter zagt op het aanraaken en was in 't geheel niet opge zet; hy had een zeer fterke koorts. By het af- neemen vaü het vérband bevonden wydat hy noch in 't geheel geene drekftoffe door de wonde ontlast had» dit deed ons wederom befluiten om even als 's avonds te vooren een clyfteer van melk én waater door de afgefneede eindens van den darm in te brengen 't geen met het grootfte ge mak gefchieddé. 'Ér volgden geene ontlastingen* Ik verbond de wonde met een digefljf, zaamge- dfteld uit den baljam. arcaeieen doyer van een ey, en een weinig myrrhs tót poeder gewree- ven; hier mede Werden de wieken beftreekèn Om de affcheiding te bevorderenen verders het reeds gemelde verband aangelegt. Dezen gehee- len dag had de Lyder koorts en Was zeer dor- ftig; tegen den avond werden de brakingen he viger. Des avonds by het afneemen van het ver- Qq 2 band

Archief | 1769 | | pagina 675