C XXV elk door 't overzenden van zyn antwoord zich Jlilzwygende zoude onderwerpen. Of het konde, by de aankondiging, aan vvien de prys is toegeweezen, zyn oogwit melden, met eene korte lyst der verhandelingenwaar uit hetJlukken wilde overneemen; wanneer 'taan de fchryvers vry Jtaan zoude, hunne naamen te openbaarén, of zich te vergenoegen, dat hunne zinfpreuk alleen by 't gebruikte deel van hun werk wierde gevoegden zy 't ge noegen hadden, van eenige goedkeuringt van een kundig Genootfchap weg te dragenen fchoon onbekend, nuttig te zyn aan anderen. Doch dit alles betreft alleen zulke beoefe naars der wetenfchappenwelke geen Leden zyn van 'tGenootfchap, dewyldeeze, die Le den zyngeen vryheid hebben naa den prys te dingen-, eene bepaaling, die op de hoogde billikheid gegrond isdoch die ten gevolge heeft, dat een groot aantal van Geleerde man nen ten opzigt der voorgeftelde vragealtans zo veel 'tgemeene nut betreft, eenigfins wer keloos gefteld worden. Zou nu de geleegen- beid, om 't hunne toe te brengen tot de oplos- fingdie door 't Genootfchap was begeerd ook tot hun nietkonnen worden uitgebreid ?en zou men daar toe niet konnen inflaan deezen weg? dat by't opgeeven vaneenig vraag (luk ook de Leeden van 't Genootfchap verzocht wier den, om 'tgeen zy, als zonderling dien/lig, ter beantwoording van 't zelve hebben mogten, te willen opgeeven, en mede deelen, 'tzy in ee nige volledige verhandelinge(indien zy zulks yerkooren), of liefst by wyge van korte aan- 5 nier-

Archief | 1771 | | pagina 31