GENEZENE HOOFDWONDEN. 149 van een gekneusde plaats aan 't hoofd, zonder verbreking of verfcheuring der dekfelen en de zagte deelen, over de belediging aan 't Cranium een gegrond oordeel te vellenweten alle die er on dervinding van gehad hebben, of die in 't lezen van Heelkundige Waarnemin gen bedreven zyn (a), maar in dit geval K 3 was (al Den 10. July 1773. 's morgens viel g. de jyf- knegt van Mevrouw b. van de hooyzolder met het hoofd langs een plantierpaal op den grond in het Hal neder: geheet beroerd in alle zintuigen wierd hy door zyn kameraden voor dood opgenomen. Een nabv woonend Clnrurgyn geroepen zynde deed hem aanftonds een aderlating; waardoor hy eeni- ge leeden begon te verroerenen daar na bragt men hem in huis en te bed; men befpeurde uit- terlyk aan zyn lichaam geen belediging, en dewyi hem niemand had zien vallen, wist men niet, of hy waarlyk een val gedaan hadof dat hy een toe val van bezwyming had gekregen. De Heer Pro- fesforHAHN, by den Lyder verzogt zynde, vondt na onderzoek een gecontundeerde plaats vlak op 't voorhoofds-been, en zyn Hooggeleerde het my roepen. Den 12.dito inden vroegen morgenftond den Lyder vifiterende vond ik hem weder fpreken- de, hy wees my zelfs de beledigde plaats van zyn hoofd aanen hy klaagde over een onlydelyke pyn in hetzelve: volftrekt was het hem onmogelyk, om het hoofd zonder in een flaauwtc te vallen op te lichten, en enige drank gebruikende gaf hy dien weder over; de vorige dagen was hy veel" min der preient en geduurig (lapende geweest. De be ledigde plaats des voorhoofds teekende uiterlyk nog fchaving nog Contufiemaar myn vinger in 't pc-

Archief | 1776 | | pagina 223