was by deze duisterheid iets byzonders, geen ik niet weet als een kenteekender frac- G? G REEVE OVER haircfc deel zettende, voelde ik een zagte doch zeer weinig opgezette zwelling, meerder door tastende was het als of myn vinger van zelfs ge leid wierd in een tastbare fcheur van 't voor- hoofds-beenik liet hem uit en in ademen, en hoesten; 't laatfte verwekte een onlydelyke pyn In 't hoofd; maar door dit alles kon ik niet bemer ken, dat er eenige beweging door in de zagte doe len gemaakt wierdechter fcheen de fcheur in 't voorhoofds-bcen zo kennelyk door my gevoeld te worden dat als ik enige beweging in de zagte dcelen befpeurd had, ik ontwyfelbaar vast zou ge field hebbendat 'er een frattuur in dat been plaats had: temeer om dat de tegenwoordigheid dertoe- vallen zulks ook zeer waarfcbynlyk maakte. Ik be richtte zyn Hooggeleerden 't geen" ik gevonden had, en wy gingen aanftonds t'zamen den Lvder zien, en na dat ik de hoofd- hairen op deze plaats door een feheermes afgefchooren had, was ik verwon derd dat het kenteeken eener frattuur in 'c voor- boofds- been nu niet meer te voelen was op die plaats, daar ik die zo. even te vooren duidelyk meende gevoeld te hebben, maar ruim een duim af- ftands van de eerite plaats zydewaards teekendc het gevoel een frattuur in het been aanom niet te fchie- lyk te zynbciloot men het deel te omleggen door ceil fotus van spirit. Vint Camphor. Cum Sale Armnntaien men liet het Compres zo dik wils, als het droog was, weder bevogtigen. De toevallen verminder den niet, en de Lyder geen afgang gehad hebbende, bragt ik die door een lavement voort, detraage en kleine pols deed de aderlating niet herhaalen; ik zag dien dag den Lyder verlcheide maaien, en ik moet betuigen, dat telkens op een andere plaats op het gevoel een frattuur in het yaorhoofds- been meende

Archief | 1776 | | pagina 224