GENEZENE HOOFDWONDEN. 151 fractuur in het Cranium ooit aangemerkt gevonden te hebben, en dat meende ik, bewees my deszelfs tegenwoordigheid, gevoegd by alle toevallen reeds boven gezegd, onwederfpreekelykdegekneus- K 4 de te kunnen ontdekken. Den volgenden nagt bragt hy met onlydelyke hoofdpyn, en aanhouding van alle andere toevallen door, zo dat ik hem 'smor gens niet beeter bevondmen befloot echter noch zonder iets anders te doen met de voorn, fotus te continuerendoch de toevallen vermeerderden dien dag. en 'snagts was hy zeer pynlyk geweest, en reeds des morgens, (zynde toen den 5 dag; begon een krampagtige iluiting der onderkaak zich te vertoonen, de huid was niet meerder uitgezet, en vertoonde zich nog rood nog blaauw, maar kennelyk was hy op't gevoel van het Cr avium doer een onder de pees kalot uitgeftort bloed, af geweken. Nu vertoonde zich op het gevoel de fraftuur aan beide de hoeken de toenemende toe vallen verpligtten tot een infnydingder zagte dee- ien en ik deed die regt op het midden van het voorhoofd, van boven nederwaards ter lengte van ruim twee duimen. Met een herhaalde fnede tot op het been doorgefneden hebbende ontlastten zich omtrent twee lepels vol vloeibaar uitgevaar bloed; dat zich onder de pees kalot en op het pericranium uitgeftort hadzo fpoedig was dit bloed niet ont last, of alle de bedriegelyke teekenen des gevoels van een fraóiura Cranii verdwenen, de krampagtige fluiting der onderkaak, die pyn in 't hoofd, die braking en rusteloosheid hielden alle dien dag op; en na dat de Lyder een verkwikkelyke nagtrust genooten hadwas hy den volgenden dag veel be ter en na nog 12 volgende daagen was degemaakte wond weder geheel genezen, en hy in alle op- zigten in vorige gezondheid herfteld, en is ook altyd wel gebleven.

Archief | 1776 | | pagina 225