OP DE O. I. SCHEPEN. 189 Thans heeft men by de Kamer te Amfterdam in gebruik, om het Volk, op gemelde Oostindifche Scheepen in Texel te Vifiteerenendiegeenen, wel ke men van een kwaade geftehheid, of door verouderde ongemakken aangetast vind, weeder optezenden. Dit is zeker- lyk een pryfelyke Voorzorg, en Be hoedmiddel maar dan diend de eer- ften Heelmeester in tyds aan Boord te zyn, nen wil werden opgehoudenen dat, als 'er be- lmettelyke Ziektens in begonden plaats te grypen, de Zieken overgebracht wierden naar een daartoe bekwaam Hospitaal. Een nog boeter middel, om zig van gezondVolk te verzeekcrenzoude zyn, dat de Oostindifche Maatfchappye in elke Stad' hunner Refidentie, een openbaar Gebouw ftichte waarin Ieder die lust had tot den Oostindlfchen Zeediensten Gezond was, ingenoomen, en zo lange gehuisvest wierd, tot hy aan Boord ging. De Kostgelden en Uit rustingen zouden naderhand konnen worden in getrokken van de Maandgelden en Tranfporten. Kan dit niet ter uitvoer gebracht worden zo zoude de Compagnie, voor hunne Scheepswer ven, één, of meerder Scheepen ten Anker kon nen doen liggen, en elk aangenoomen Man, aan- ftonds daarop overbrengendie aldaar zo lange hun Verblyf hadden, tot dat dezelve op één der Uitgaande 'Schcepen konden worden overgebracht. Dus zoude dit Volk, in den tusfchentyd van hun Verblyf op die Scheepentot dien tyd toe dat zy op één der Uitgaande Scheepen overge bracht wierden, aan het Scheepsleeven gewennen, in den Scheepsdienst geoefiénd konneq worden eu

Archief | 1778 | | pagina 257