O* I. SCHEPEN, 335 j, Met verfchuldigde eerbied heeft de on- dergeteekende Schipper van het jongst alhier van Japan gearriveerde fchip Stavenislè, de eer te berigtendat in de derwaarts reize na dat Keizerryk zeilende in gezelfchap van het fchip Biyenburg, bekend voor een wel- bezeilde kiele, hebben wy ondervonden, dat deze bodem Stavenisfe in alles niet alleen ge- manierder, maar by en voor den wind ge- melde fchip Biyenburg verre overtrefte. En geen minder blyk van deugd gaf deze bodem op den 17 18 19 en 20 julydat wy af en aan de Chinafe kust by Lamoea, of de zandduinen genoodzaakt wierden, door een hevige ftormvlaag te moeten bydraaijen over ftierboord, en dat alleenig met een bezaane ftagzeil en een kleine daar toe in gereedheid gebragte ftorm bezaanvoor welke zeilen de- ze onderhebbende bodem, niet alleen zeer gemakkeiykmaar ook met weinig overhalen» heeft bygelegen, zelfs doen ik genoodzaakt si was door de vliegende orcaan buien, bewus- ,j te ftagzeil in te riemen, en alleen voor het genoemde agterzeil te bly ven leggenhet eg- ter meergemelde bodem de drie daar aan vol- gende dagentusfcben deze en de negen ftre- ken van den wind bly ven leggenen dat met 55 onbefchryf bareverboigeneen uit verfchei- den hoeken tegens malkanderen aanloopende 55 zeëen, en hoe nogtans van ftreek tot ftreek de wind veranderde, als van het Oost N. O. daar het mede begondoor het M, en W« 55 toe het Zuiden en Z Ooft, daar het mede 55 bedaarde even gemakkeiyk, en zonder over- ne-

Archief | 1780 | | pagina 365