'368 B Y L A A G E N: de zonzoo dat UE. wel denken kan in wat voor een droevigen toeftand ik geweest ben. Nog zyn 'er veelezieken, en geen Medicynen, zoo dat ik ze enkel maar met goed warm drin ken en voedzel zoo als ik best krygen kan moet onderhouden en nu tegenswoordig dagelyks veel fterven en gekorven zyn van koude en on gemak, want geen kleederen hebbende nog kooigoed nog legplaats, als op kisten moeten de leggen en geen hout is om britzen te ma ken, verlange maar na een goede haven, zoo dat het hier mede ellendig uitziet, tiet getal van de zieken is niet hooger geweest op de heele reis als 70 a 75, maar dagelyks dooden, en vermeerdering van ziekenzoo dat het ge tal thans altyd effen is, ik verzoek nuzeeroot- moediglyk aan UE. om een kist met Medicy nen en Kruiden. Myn Ondermeester genaamd Pieter Snelkens is den 13 December 1772, overleden aan een Feb. Maligna, en myn twee Derdemeesters zyn beide zieklyk, ik verzoek thans aan UEd. om een Ondermeesterde 2 Derdewaaks Visfer en Akkerman zyn met een kwaadaartige koorts onderhevig en hebben al een geruimen tyd 'er aan gelaboreerdmaar zyn thans niet flimmerik heb nog goeden moedik ben thans nog fris en gezondmaar met een zwaare verkoudheid bezet, veel heb ik hier moeten uitftaan met al de zieke menfchen en heb bezig heid genoeg gehaden nogen dat nog het ellendiglie is geen Medicamenten, de menfchen zoo te zien lierven zonder hulp van middelen. Wy zyn den 12 December ten anker gekomen behouden by het Eiland l'lsle Deaux, indeBogt van

Archief | 1780 | | pagina 402