376 B Y L A A G E N. de een drie dek fcbipen my door hun Ed. Achtbaare gevraagd wierd, hoeik my zelve by dien bodem bevonden haden hoe de drie- dek-fchepen my bevielen. Zoo heb de eer van te betuigendat in twee 't huis reizen, die ik met dezelve gedaan hebde zelve ver boven de kuil-fchepen ftelals in den jaare 1769, wanneer ik als derdewaak met bet fchip Rynsburg repatrieerdeen den 22 Mey van Batavia vertrokken, en den 1 Juny uit Straat Sunda, dus in't hartje van den kwaaden tyd den zoo bekenden zuidhoek van Africa moesten pas- feeren en dat wel tegen de westelyke win den in welke als dan daar de vliegende ftor- men en hemelhoog gaande zeeën de overhand hebben, wanneer 't ons overgroot geluk was een drie dek-fchip te hebben, zynde deftormen ter dier tyd zoo geweldig hevig en langduurend, dat byaldien 't zelve een kuil-fchip was ge weest wy mogelyk in 't hart der zee al lang begraven zouden geweest zyn, dog nu ontgingen wy derzelver geweld alleen met eene korting der hemelhooggaande zee op 't bovenfte dek dog die daar zoo gaauw afliep als dezelve daar op kwam en dus or.s bevryde van een kuil vol water te krygen dat mogelyk rampzalig yoor ons alle had kunnen zyn. Terwyl ons vo'ik, dat door de koude lugt, wind en regen was afgemat, op haar tyd bene den gaande in een warm tusfchendeks kwamen, daar 't onderdek droog was datze niet door 't water moesten plonzen en loopen, en dusweerin .Raat haar wagt komende met een lrisfchetnced weer voor den dag kwamenterwyl de andere.

Archief | 1780 | | pagina 410