BYLAAGEN. 391 klaarde, zaagen van de fteng niets van de fche- pen, 't welk ons uittermaten ontfteldevermits men in dien tyd niet konde uit elkanders gezigt zyn gedreevenen 'er ook geen de minfte mo- gelykheid was geweest, om van den wind te loopen konden doen wel 3 a 35 myl ver zien. Geduurende dezen orkaanals mede in differen te andere op deze reis overgekoome ftormen heeft het fchip het Hof ter Linde als onver- beterlyk tegen de zee zig geweerd, en zeer ge- makkelyk gelegen egter met dat onderfcheid dat indien men een drie-deks-fchip had gehad, daar alles op verzien is na zeemans llylmen a'ololut niet aan de gevaren vandoor 't ley water, dat een kuii-fchip door zyn zwaarte op het dek zwaar doet overhaalenzouden blood gefteld ge- weeft zyn en waar uit veel onheilen en zwaa- re gevolgen kunnen ontftaan: ook is 't niet te be- paalen, hoe veel men in een kuil-fchip aan on gemakken blood gefteld is, wegens veele ande re zakendus tot conlervatie van fchip en volk Hellende abloiut de drie-deks boven de kuil-fche- pen meest in alle gevallen, hebbende de eerst ondergeteekende de eer gehad van als Schip per, zoo met een drie-deks fchipals met kuil- fchepenin de meeste gevallen van ftormenlen- fenbyleggeneen groot genoegen gehad over het gemak dier fchepen, zoo voor volk als laa ding, en nooit verhinderd geworden door 'tmee- nigvuidig water, om te kunnen fpys kooken, ge- lyk in de kuil-fchepen by ftormen d weêr dik wils voorvalt. Zynde dit relaas van dit droevig geval na onze B b 4 bes-

Archief | 1780 | | pagina 425