32 J. HARGER OVER HET en Armen-kasfen vordert, dat 'er van de grootfte Stad tot de Dorpen, niets uit- LiNNE naajschool voor Meisjes van XO tot 15 jaaren, die mede in de Beginfeien van den Gods dienst onderwys ontfangen; Elke School itaat on der eene byzondere Leermeesteresfe. Doch de Naajmeisjesworden geduurende de zomermaan den, op vyf dagen in elke week, des avonds, ook by beurten in het Schryven door eenen Schryfmeester geöeffend. Het geheele beduur is door de Ed. Achtb. Magistraat aanbevoolenaan eenen Heer, zynde Lid der Regeeringe, als Prefi- dent, en drie Regenten uit den Burgeritand, die nevens derzelver Echtgenooten, hun Leven lang in 't bewind blyven. De kinders, die bier onderwys genieten, zyn niet alleen van ouderen, die onderhoud ontfangen van deDiakonie, maar ook van andere behoeftige Burgers, zoo veel de ruimte toelaat, dezelve te plaatfen. De aanneeming der Burgerkinderen ge- fchicdt in de vergadering der Regenten en derzel ver huisvrouwenEn van de kinderen der Diako- nie armen op Biljet geteekend door de Regenten, In deezen tyd bevinden 'er zich in de Kmderjchool ruim 100 Kinders, en in de Naajfchool 60 of 70 Meisjes. Zynde in Negentien jaaren tyd, op dee- ze wvze omtrent 2000 Kinders geöeffend. Deéze twee Schooien zyn haare Richting verfchul- digd aan het bydraagen van eenige Liefdegaven door Menschlievende en der Armen welvaard behartigende Lieden binnen deeze Stad, die een huis gekocht, en tot het houden van twee Schoo ien wooning voor twee Meesteresfenen eene Regentekamer hebben doen bereiden, en noch tot eene gift 300 eens gegeeven. Daar by is door de Ed. Achtb. Regeenng een jaarlykiche toeleg van óoo verleend 't welk nevens

Archief | 1780 | | pagina 62