42 J. HARGER OVER HET gedacht wierd over de Geïndemneer- den, en die van elders inkomen (i). Dit (i) Om welke reden de Euangel. Luth. Broede ren der Stad Rotterdam zich dus laten hooren Geven met alle verfchuldigde Eerbied aan ÜED. Gr. Achtb. Heeren Burgermccstcren te kennen met ootmoedig verzoek naar derzelver hooge Wysheid voorziening te doen tegen het inkomen en blyven woonen van Luth. vreemdelingen in deze Stad enz. Na voorgaande deliberatieis 'er door hunne Ed. Gr. Achtb. aldus op geapostilleerd: "Burge- meesteren en Regeerders der Stad Rotterdam, gelet hebbende op den inhoud van dezen Re- queste, Confenteeren de Supplianten, van om de twee maanden in de kamer van Heeren Bur- gemeesteren over te geveneen lyst van zoo- danige Luth. Perfoonen die (voor zoo veel j, hun Supplianten bekend zyn) van buiten in de- ze Stad zyn komen woonen, en aan haar Sup- plianten Kerkenraad verzocht hebbenom als Ledematen van haarlieden Kerk te werden aan- genomen; doch aan welke zulks om redenen j, daar toe dienende is geweigerd geworden om door zodanige lyst (is het doenlyk) voor te komen, dat zulke Luth Vreemdelingen bui- ten kennis van de Regeering zich in deze Stad niet blyven ophouden en rot lasten van de Di- akonicn zouden kunnen komen. Actum 13 Maart 1759 enz". Om dezelve Reden hebben Burgermeesteren, Schepenen en Raaden der Stad Middelburg "om den toevloed der Arme Vreemdelingen enonnut- te ledig loopendc lieden, die zich van alle kan- ten binnen die Stad komen neder te zetten, en daar door de lasten der Respective Diakonyen

Archief | 1780 | | pagina 72