CXII naar Uwen en mynen wensch, niet lang zal ach- terblyven. Het laatfle ontwerp, op den gemel- den dag goedgekeurd, en, op het welbehagen der byzondere Landfchappenvastgeiteldtrekt al lermeest onze aandacht, als geteekend door de Gemachtigden van Holland, Zeeland, Utrecht en Friesland. Dus begon men, in 'c midden van den winter, de aangenaamlle vryheids-vruchten in Nederlands tuin te plukken. Welk genoegen voor een weldenkend en vaderlandlievend hart! dit ontwerp door zulke Mannen onderteekend te zien, die, ten grooten deele, federt den eerden dageraad der Nederlandfche Vryheid in 't jaar 1565 opgegaan, zich openlyk lieten zien, en, na dien tyd, om lief of leed, niet afzagen van hun edelmoedigwelberaden en heldhaftig voorne men om Nederlands heil met al hun vermogen te helpen bevorderen. Werden zy, door Al va en zvn Bloed-Raad, gehoond, gebannen, en in hunne bezittingen aangetast; hy kon echter, de liefde tot hun Vaderlandde Vryheid en den zui veren Godsdienstuit hunne harten niet verban nen; en moeiten zy, toen, der woede ontwy- kenom in haare bloedgierige klaauwen niet te vallen en het dierbaare leven te verliezen, zoo dra de tyden gunltiger waren en de wreedile wreed heid de Nederlanden verlaten hadckeerden zy weder herwaards, tot wezenlyk nut van ons Ge- meenebest, gelyk in dit geval onwraakbaar bleek. Welk genoegen de oorfpronglyke handteekenin- gen van zulke uitmuntende Mannen onder het oog te krygengelyk my ten opzichte van veele ver gund is, of die alle volmaaktelyk afgeteekend en gedrukt te zien, 't gene aan elk van ons nu ge- beu»

Archief | 1782 | | pagina 114