cxxv land in't byzonderde duurde verplich tinge Hadden gelyk te voren is te kennen gegeven, en wien een onzer Gefcbiedfchryveren niet zonder gewig- tige redenen, befchryft als een wys, kloek, vroom en verftandig Heer. Zyn naam, 't is waar, worde alleen gevonden in de beste uitgave der Unie'c blykt, echter, van elders, dat noch vier Edelen, wegens Gelderland, dezelve onderteekenden, vier Edelengefproten uit de hoogaanzienlyke gedach ten van Tellich, Pieck, Liere, en Bentinck, waar uit zoo veele uitmuntende mannen, by de eerde opkomde van dit Gemeenebest, en naderhand, voortgekomen zyndie aan het Vaderland wezenly ke dienden gedaan en hunnen naam der onderfelykheid toegewyd hebben. Vergunt my, ten hunnen op zichte deze ééne aanmerkinge te maken, dat, gelyk het VerbondderVereeniginge,nudoor hen geteekendis, zy ook zeiven, of hunne Stamgenoo- ten en naade bloedverwanten, deel hadden aan het vermaarde Verbond en de Smeek fchrifcen der Edelen ter verkryginge van vryheid in 't Burgerlyke en Godsdiendige. Zulk een voorbeeld zy ter na- volginge van hunne noch bloeiende nakomeling- fchap, welke wyslyk roeme op zulke voorouders! Uit Holland, ontmoeten wy hier den edelen van Poelgeest, te meermalen in 's Lands zaaken ge bruikt, en diezyne vryheidliefde, gelyk de gemel de Geiderfche Edelen, reeds eenigejaaren vroeger hadtdoen blyken; den beroemden Paulus Buys, 's Lands Advokaat, door zyne binnenlandfche ver richtingen buitenlandfche gezantfehappenen on- dankbaare mishandelingen ten tyde van Ley cester, over- (fc) VAN METEREN XXVtll boekbi. 524.

Archief | 1782 | | pagina 127