CXXVÏ ÖVervloediglyk bekend; en Reinier Cant, een*1 der Regeerderen van Amfterdamdoch van wiens: byzondere bedryven minder tot onze kennisfe ge- bragc is. Nu komen wy tot de Zeeuwfche Afge vaardigden die vier in getal warenen thans vooral onze aandacht naar zich trekken.; mannen Van naam en verdienden, aan welken geen Zeeuw, tot op dezen dag, denken kan zonder eerbied en dankbaarheid. De eerde, Willem Roels, behar tigde met allen yverin die zorgelyke dagen de belangen der dad Middelburg, welke by als Pen- fionaris diende, den 'yd van omtrent achtien jaa- ren warneer ChridoffelRoels, vcrmoedelyk, zyn bloedverwant, Raadpensionaris van Zeeland' was. Zou hy, indien hy een geboren Zeeuw geweest ware, eene plaats in het Staatkundig Zeeland verdiend hebben, wy zien metbl-ydfchap,, dat zyn zoon en kleinzoon in het Geletterd Zee land dmet lof vermeld worden. Nikolaas Blancxde tweede Zeeuwfcbe onderteekenaar der Uniewas in de Stads-regeringe te Goes, en mi wegens dezelve Gekommkteerde Raad van Zee land, die, uit aanmerkinge zyner kundigheden, in veele gewigtige zaaken gebruikt werdt, zoo hier, als in andere Nederlandfche Gewesten. Bier door verworf hy geen mindere achting, dan zyn vader, die ons befchreven wordt als Dykgraaf der breede Wareringe, een man van aanzien onder de Landzaaten, en afdammende uichet oud adelyk huis van Jerfike (e). Meer bekend en beroemd is (O I577-I59Ó- (e) van bespiegel Hift. der Satisfactie enz. bi. 23'i. (rf) p. de la rue Gel. Zeeland, bl. 147, 148-

Archief | 1782 | | pagina 128