CXXVÏÏ J is Pieter de Ryckeeen man van aanzienlyke geboor te, uitftekende bekwaamheden, wys beleid, voor- beeldigen wandel; een vriend van Vryheid en Godsdienst; de vertrouweling van den Vader des Vaderlands, die veel gebruik van hem maakte» eerst, te Gent, federt, in deze Stad, waar hy het Bailliufchap bekleeddeenten nutte van gantfch Zeeland, hem aanftelde, na veele andere gewigti- ge posten bekleed te hebbentot Plaatsbekleeder van den Eerden Edele dezer Provincie. Met welken lofhy zichinalle zyne amptsbcdieningen gekweten hebbe, hoe groot zyne verdienden aan Land en Kerke geweest zyn, verbiedt de tyd thans onder- lcheidenlyk optehalen, en het is aan allen van elders bekend De gedachtenis van dien Man blyve onder ons, cn by zynenakomelingfchap, waar onder de Prdident van dit Genootfchap, de Heer Winckelman, zich rekenen mag, in bedendi- ge zegeninge! De laaide doch geenzins de minde, die, wegens Zeeland, de Unie onder- fchreef, was Kaspar van Vosberghen, aanzienlyk door geboorte, eerampten, en verrichtingen, een manin wien Godsdienstigheidheldhaftigheid Staatkundig beleid, verkleefdheid aan zyn Vader land, liefde tot de Vryheid, en genegenheid voor den Prins, zich op het naauwst vereenigden. Zyne daaden bevestigden de waarheid van zyn zeggen aan Mondragondat hy door eed aan den Prins en de Staatendoor 't gewisfe aan den gezuiverden Godsdienst, verknocht was (g). Ik zoude, indien ik w. te water Historie der Hervormde Kerke te Gent, bl. 271-293. a., 's gra.vezande Gedachtenis van het Synode te Wefelbl. 131 -134. gde la hue Staatkundig Zeeland, bl. 103-107.

Archief | 1782 | | pagina 129