LI Vooral voor allendie zich op de zee-fchepen be vinden, zoo Officieren, als Heelmeesters. Hec Genootfchap vordert van allen, die over .dit Voor del fchrijven zullen, dat zij een naauwkeurig en oordeelkundig gebruik maken van allerleije Schrij vers enfchriften, zoo Nederlandfche als Uitheem- fche, vooral zoodanige, die op proef ondervin dingen gegrond zijn. en meest dienstig zijn tot opbelderinge der onderfcheiden (lukkenhier bo ven gemeld Noch zullen voor den zoo aanflonds gemelden tijd de Antwoorden ingewacht worden op deze Vraage: Welke zijn de v/aare oer zaak en en ken- teekeneii van de najaars koortfen in de garnizoen- plaat [en van Staats Vlaanderenen welke zijn de beste behoed - en genees - middelen die daar te gen vooral bij de Militairenkonnen aangewend worden Men belooft aan het beste en meest voldoende Antwoord den gewoonen gouden eer penning aftegeven, ten koste van zeker' mensch- lievenden en edelmoedigen Heerdie zich als noch verkiest onbekend te houdenen tot het la ten voorllellen van deze Vraage bewogen is, om dat de ondervinding zoo duidelijk geleerd heefc de fchadelijke gevolgen van de najaars koortfen, die, vooral na beete en drooge zomers, en bij zonderlijk onder de Militairen, in de garnizoen- plaatfen van Staats Vlaanderen heerfchen, enniec zelden een aanmerkelijk aantal van dezelven naar het graf flepen. liet is eene bekende waarheid, dat het belang van den Koophandelwelke door middel van de Zeevaart wordt gedreven, Vórdert, dat de Sche pen, zoo veel mogelijk, konnen worden beladen

Archief | 1782 | | pagina 53