L XXIII vluchtte uic het Ryk naar Vrankrvk, zyn throon werd open verklaard, en Willem de 111. werd met zyn Gemalin Mariatot Koning en Konin gin gekroond. Totn werden Vryheid en Gods dienst in Groot Brittanjen herfleldmaar hier uit ontflond weder Oorlog met Vrankryk die niet voor den jaare 1691 eindigde, wanneer de Vrede getroffen werd den 20 Sept. op 't huis te RyswyKniet ver van 's Gravenhage. Tot zulk een trap van macht, eer en aanzien was nu deze Republyk geklommendat zy zelfs de Verlosfer werd van een Volk 't geen noch zoo kort geleden gedacht had haar te vernietigen ook was zy bevorens 683) haaren ouden wree- den lieer, den Spaanfchen Koning, tegen Vrank ryk te hulp gekomen nu bekleedde zy eenen rang onder de Mogendheden van Europaen had invloed in alle derzelver handelingen zoo dat zy zelf fchikkingen hielp beraamen en die handhaaven, wanneer de opvolging op den Spaan fchen throon geregeld werden en de Koning van Vrankryk niet goedvond, zich aan die te houden, maar dat Ryk voor zyn Kleinzoonden Hertog van Anjou, begeerde, en waar uit een zwaare en langduurige Kryg ontflonddie met het tweede jaar dezer loopende Eeuw begon, een jaar in welks begin, den 19 Maart, haar Stadhouder, Koning Willem de 111., in Engeland was over leden, en uit wiens dood, hier te lande, weder veele inlandfche beroerten ontftonden die ech ter niet beletteden, dat de Staatfche Troupen in het Veld verfcheenen, veele gewichtige Veldfa- gen onder andere die van Ramillies hielpen g win-

Archief | 1782 | | pagina 75