L XX XI Befgen bepaaldden, hunne krygsmacht in 't vol- gend jaar rg,. 8 r.aar Brabant wendden, en het beieg van Maaftricht ondernamen waar door Zeeland lucht kreeg. Intusfchen had men naar hulp by andere Mogendheden uitgezien, en Rus land zou 37000 man daartoe afzendendie wer- ke'yk ook in aantocht raakten waar door men befloot tot handelingen van Vrede diena dat men onder anderen ook overeengekoomen was, dat Maaftricht zig by een eerlyk verdrag alvorens zoude overgeevcn, den 18 October te Aken ge- flooten werd, op voordeeliger voorwaarden, dan men had kennen hoopen, en waar door alle de ingenooinen Landen en Steden weder aan den Staat keerden, en door de Franfchen ontruimd werden- Dit gaf Nederland weer ftof van blyde dank - erkentenis aan den god des Vredes, die de Oorlogen dan doet ophouden, als het Hem be haagt, en nu zulks deed in een tyd, wanneer, hy uitlandschgeweld, zich verregaande binnenlandfche beroerten voegdendie den ontfangsc der geld middelen geheel deed omkeerenen meest nadee- lig worden voor hendie dezelve aangenoomen hadden op te brengen, 'cwelk den Stadhouder en de Regeering niec weinig werks verfchafte. Dan 't was in allen dezen den Prince, tot een byzon- der, en aan alle welmeenenden tot een ongemee- ne blydfchap, dat Zyne Koninglyke Princes hem den 8 Maart van dat zelve jaar eeilen Zoon ter we reld bracht, die hy nu hopen konde dac hem in zyne hooge waardigheid zoude opvolgendaar 's Lands Staaten dezelve reeds erflyk in zyn ge* flacht, zoo wel in de mannelyke als vrouwelyke linie, verklaard hadden. j)an

Archief | 1782 | | pagina 83