LXXX11 Dan hy genoot niet lang het genoegen, zich in den vooripoed van zyn Huis en den Vrede van het Land te verblydcnnoch maar pas 42 jaaren oud, werd hy uit den tyd afgeroepen, en hapte de eeuwigheid in op den 22 October van het jaar 751 De hooge waardigheden, die hy be kleed heeft, zyn dus erflyk overgegaan op zynen. Zoonden tegenwoordigen Prince van Oranje Willem den V, die het voorrecht heeft, uit zyn huwiyk met de Koninglyke Princes van Pruisfen, reeds twee Princen en eene Princes gebooren te zien, en bovendien zyne waardigheden te beklee- den in een tyd van Vrede die nu federt den Vrede van Akenen dus meer dan 31 jaarendat is' langer dan ooit het Vaderland genootdoor gods goedheid heeft mogen duuren terwyl 't oorlog intusfchen met de Algerynen gevoerd, verre is afgebleevengelukkig en met eer geëin digd, en tot merkelyke verleevendiging en verbe tering van onze Zeemachc heeft mogen flrekken. Dan deeze gerusce geheldheid is federt kort in geene geringe ongerustheid veranderd. De Vre de, die meer dan een eeuw tusfchen dit Geroeene- best en het Ryk van Groot-Brittannien behendig geweest is, is door het zelve verbrooken, en reeds heeft het ons geduchte fchaden in onzen Koop handel toegebracht, en onze Colonien voor een aanzienlyk deel ontweldigd. Mocht Neêrlands god het Neêrlandsch Volk tot die gevoelens en handelwys brengen, dat het op grond eener Na tionale verbetering zich vleijen mochte, dat, daar Hy het zoo menigmaal gered heeft, Hy zich ook wederom in onze uitredding zal groot maaken. en daar Hy aanvankelyk heeft getoond, dat door zy ne

Archief | 1782 | | pagina 84