juist LXXXVI tenfchappen; de andere, door hec voordellen van zoodanige vraagen, die behalve» dat oogmetk noch eene algemeene nuttigheid in de beoeffening be doelen. Dit heeft het Genootfchap ook door gaans trachten in het oog te houdenfchoon het niet altoos even gelukkig gedaagd is in het bekoo- men van voldoenende antwoordenthans evenwel heb ik het genoegen UËd. te mogen melden, dat op de Vraag, in de Algemeene Vergadering van den jaare 1777 voorgedeld, vier antwoorden zyn ingekoomenonder welke ik my vleye 'er wel één zyn zal, waar aan de gouden eerprys zal kon- nen worden toegeweezen, terwyl thans by U'id. in overweeging zal moeten genooroen worden, welke Heeren UEd. zullen gelieven te verzoeken en te committeeren tot examinatie van dezelve, ten einde daar van aan UËd. rapport en in eene Algemeene Vergadering uitlpraak op te doen, UEd. weeten, myne Heeren, dat ook ten zei ven dage door den Heer Directeur Radermacher Heer van Nieuwerkerke, een vraag is voorge- fteld, raakende de flructuur der 0.1. C Schepen, en dat zyn Ed. wel heeft willen op zich neemen den Schryver van het best en meest voldoende antwoord met een gouden medaille, op den flem- pel van dit Genootfchap geflaagenten zynen kos te te vereerendie edelmoedigheid heeft ook de gewenschte uitwerking gehad, en wy hebben het genoegendat 'er drie mededingers naar dien prys zich hebben opgedaan, wier antwoorden nu ook het voorwerp van het onderzoek van des kundigen zullen moeten gemaakt worden. Dan alvorens deeze zaaken verder te behande len, kan ik niet voorby UEd. te herinneren, dat

Archief | 1782 | | pagina 88