XCII denen allermeest nochwanneer eendracht daar in plaats heeft, eigen belang voor het algemeen wykt, de goede trouw in alles de grondflag, en het onderling vertrouwen de uitvoering zeker maakt, de Koopmanfchap uitgebreid, de kunflen en wetenfchappen aangemoedigd worden, de def tigheid, matigheid, fpaarzaamheid, Godsdienltig- heid de plaats weêr zullen ingenoomen hebben, die zy in de tyden onzer Vaderen bekleeddenen elk in zyn ftaat het zyne daar toe zoo toebrengt, dat men zich met de goedkeurende medewerking eener gunftige Voorzienigheid vleyen mogen. Danmyne Heerenhet zal ÜEd. zeker aan genaam zynnoch iet te hooren 't geen eene meer bepaalde betrekking op dezen plechtigen dag heeft, en dit heeft de Heer Secretaris Te Water wel willen op zich neemen UEd. voor te draagenwaar toe ik dan ook gaarne Hem gelegenheid geeven zal. Dus mogen wymyne Ileerengedachtenis houden van deeze zoo gewichtige gebeurtenis. Een zoodanig evenement konden wy niet onop merkzaam laaten voorbygaanwy hebben in den jaare 1772. en volgende gezien, hoe in verfchei- den Steden dezer Republyk de Eeuwgetyden van derzelver onttrekking aan llaverny en geweetens- dwang gevierd zyn; maar hoe zouden die eerfle beginzelen ooit een gelukkig gevolg konnen gehad hebben, waren de Gewesten buiten vereeniging gebleeven, en welke vereeniging kon 'er, naar de gefteldheid der tyden, beter getroffen worden, dan die by de Unie van Utrecht is vastgefteld. M >gen wy dan dezelve niet wel aanmerken als een gefchenk der hooge Voorzienigheid, die ook het zelve

Archief | 1782 | | pagina 94