UITLEGGING TITELPLAAT. DER ee wysheid, fier gezeten op Irnr Throon, Befchouwt men in mineiive's Wapenrusting, Dochwarsch van fabeldicht en valfche Goön Schept ze in gods boek haar grootfte zielsverlusting. Twee Zuilendie 't gewelffel van haar Kerk Aan d'eenen kant bouwkundig onderfchraagen Vertoonen 'tZEEUwscH en vlissings wapenmerk En WILLEMS beeld, wien 't werk wordt opgedragen, Doorluchtig Hoofd van onze Maatfchappy Die, fchoon noch in heur zwakke en kindfche jaaren, Hem d'Eerfteling heur's arbeidsvlug en bly Voor de oogen brengt, met lust 0111 voort te vaaren. De Tafel met den Voorgrondryk bedekt Met Tekenfcbets van Kunst en Wetenfcbappen En *t Vergezichtdat ginder d'aandacht wekt Ter zyde van Gordyn en tempeltrappen, Getuigen, dat de weetzucht, vlyt en lust, Door de Eer gefpoordaan Zcelands verfte paaien In onze Vest noch niet zyn uitgebluscht: Men tracht door nut 'er mede ecu' Prys te haaien. Handhaving van den Godsdienst en het Recht Geneesbehulptot lteun van 't menschlyk leven 't Natuurboekdoor Gods hand ons voorgelegd 't Natuurboekdoor zyne Almacht zelf befchreven De Meetkunstin haar takken ruim Verfpreid De Schilderkunstzoo fix in kleur en trekken, De Puikmuzyk die harten opwaarts leidt Haar Zusterdie de dofheid zelf kan wekken, 't Vermogen om door 't helder Spiegelglas .Het Starrenheir aan 't menschlyk oog te klemmen, Of door behulp van Graadboog en Kompas, Op verren tocht een dolle zee te temmen; Iiiftorieknnstdie 't oude in 't nieuw herfchept Die munt en fteen van vroeger eeuw doet tuigen Die honing zelfs uit bittren alzem lept En uit vergift weet artzeny te zuigen En wat zich meer liet fchetzen op de print, Zyn beeldfpraak van het doel, waar heen wy trachten. Is 't werk gering wie deugd en wysheid mint Heefr eindelyk op zyn' arbeid vrucht te wachten. Dus huwt m'in 't ryk van onzen Waterleeuw De Scheepvaardy met de oefening der verftanden. Der braaven gunst zal by den noesten Zeeuw Den yvergloed noch llerkcr doen outbranden. J. J BRAHE.

Archief | 1782 | | pagina 2