XVI Doch men diende ook onder 't oog te hou den, welke evenredigheid 'er zoude plaats heb ben ïn de vermeerder ng van Gebouw en on derhoud in alles, indien 't getal tot twee, drie. onderhoud en verzorginge te konnen verfehaf- fen, in eenig gefticht binnen deze Provincie. Ter bereikinge van dat oogwit, wordt ge vraagd het best gefchikte en minst kostbaare ontwerp, tot het ftichten van een bekwaam ge bouw, onder den naam van hosp 7aau of man huis voor o ver mogen de en oude zeelieden. Hier toe diende men in de Antwoorden opte- geven eene befchryvmg en teekening van zulk een gebouw, voorzien van de noodige zaaien en vertrekken, voor zieken en voor reeds gezon den, met aanwyzinge van de plaatswaar het zelve best kon gefticht worden; als mede eene bepaaling van Opzienderen en Beftuurderen, zoo wel as van noo ftge Bedienden; insgelyks de toerusting van 't vereischte huisraadklee ding en beddegted, bovendien 5t Levens on derhoud, benevens de verzorging van Genees- en Heel-mid leien; als ook het geven van Gods- dienftig onderwys en ftichting Inzonderheid diende n en bedacht te zyn, op de noodige onkosten ter begrooünge van de lom men welke zouden vereischt worden, zoo ter eerfte oprichtinge van zulk een gefticht, als ter gaandehoudinge van deze inftellinge in 't vervoig van tyd, ten aanzien der onderhoudinge van 'c Gebouw, Loonen en Bedienden, en verzorgin» ge der Zeelieden in alle hunne behoeften. Tot eene Proeve kon men 't plan vormen voor een getal van honderd menfchen.

Archief | 1784 | | pagina 18