VROEDKUNDIGE WAARNEEMING. 595 vrucht rechtftreeks, in deeze pojitie waar in zich de grootfte diameter P p 2 van bruik zeeker zeer gebrekkig isde moeilykbeiddie dikwyls in deeze vereeniging plaats heeftkomt hier uit voortdat noch de forceps van smellie noch die van levret kunnen aangelegd en vereenigd worden zonder een volmaakt paralellismus van de bladen dan hoe meenigmalen hebben de gevallen plaatsdat het altyd moeilyk en meestal onmooglyk is dit para lellismus te bekomen; i. zo dikmaals het hoorn den bovenden doortocht niet kan inzakken, om dat zyn gevaarte te groot is na evenredigheid van de wydte van het bekkenom 'er door de vermogens der natuure in geftuwd te kunnen worden en dit kwalyk gevormd isgelyk meestal gebeurt in bekkensdie door de ra chitis misvormd zyn2. wanneer het hoofd zich boven in het kleine bekkendwarsmet de vertex na agter ge kanteld vertoond't geen ook plaats kan hebbenin alle de faamgeftelde pojitienvan de rechtetot de vol maakt dwarfche voorkóming van het hoofd; 3. wanneer x het hoofd met de vertex voorkomende, deeze even wel aan een kant van de os fa ifchia merklyk overhelt; 4. wanneer het hoofd in de excavatie geraakt isen het os facrum na voren uitfpringt, of het uitwas van een der zitbeenderen na binnen wyktin een woord alle misvonijjngen van het bekken leeveren aanhou dende hinderpalen opwelke famenfpannen om te be letten dat de bladen volmaakt tot dezelfde hoogte zonder veel geweld worden opgefchoven. De vernuftige Heer coutouly, beroemd Heel- en Vroedmeester te Parysde meenigvuldige gevallen overweegendewaar in het moeilyk is de bladen met een volmaakt paralellismus in te brengenwaar uit dan ook de moeilykheid der vereeniging geboren' wordtbedacht een verbeetering der tangwaar door dezelve kan vereenigd wordenzonder dat de bladen van boven evenwydig zyneene verbeetering ZQ

Archief | 1784 | | pagina 633