XXVI leezen, en in die order als die zich hier vertoonen. Het is bekend, dat deeze Toren een gefchenk is door Fredenk Henrik gedaanaan Pieter Jansfenter gedachtenis van den gewichtigen dienst, die hy, door kloekmoedigheid en list, uit- oeffende, en waar door hy het middel was, dat de Stad Capituleerde. Van deezen Pieter Jansfen zyn my, door Gabriel DeyersBorger deezer Stad, die zydlings aan de Vrouw van Pieter Jansfen vermaagfchapt is, eenige byzonderheden, dit ge val betreffende, medegedeeld welke hem te> kennis zyn gekomen, door zyne oud Moei Dina Taal- man, die zoo als zyne Grootmoeder Elizabeth, eene Dochter was van Pieter Taalman en Eliza beth Laevanwelke Elizabeth Laevan nog had de twee Zusters, de eene Pteternellagehuwd geweest aan eenen Malfaarwaar van nog De scendenten in leevenkonnenzyn; de andere Zus ter Cornelia Laevan, trouwde Pieter Jansfen aan wien Erederik Henrik deezen Toren vereerde, Bevorens had hy als Sergeant onder de Span jaarden gediend, en van dezelven een eerlyk pas poort en affcheid bekoomen. In deeze Staddaar na getrouwd zynae, geneer de hy zich met voor Kleermakers knecht te wer ken. De iangduurigheid van het Beleg van 's Bosch kostte den Staaten veel Volk; om dat gebrek aan te vullenwerden by tromüag üitgenoodigd alle die zich vrywiilig daar toe wi;den begeeven, Dit had een goed gevolg in een tyd daar ieder Borger een Krygsman was, en de opluikende Vryhesd een ieder met drift voor dezelve beziel de. Verfcheide Viisfingers trokken derwaarts, eu

Archief | 1786 | | pagina 28