XXIX der de Goederen dier Kinderen, toen door Dia konen aanvaard, werd ook gevonden een Lom baardbriefje, waar uit bleekdeez Zilveren Toren daar in was verzet, waar op die door Diakonen is gelostvervolgens in de Weesfchool opgeveild, en door Koop overgegaan aan Morifr. Lambrecht van der Woordtdie des tyds binnen deezeStad een der voornaamfte Zilverlmeeden was, voor de fomma van ƒ03. Het zoude niet onmogelyk geweest zyndat zy toen zeer na aan de verdwy- ning in den fmeltkroes gekooinen was. Doch ge lukkig is zy die ontweeken, en by Koop weder overgegaan aan VJonfr. S. Bonnecroit die by uiterlten wille bepaald heeftdat dezelve naover- lyden Zyner nageiaatene Weduwe zal koomen aan de Regeering deezer Stad, om voorts door Hun Ed» Achtb. ten allen tyde bewaard en bezeeten te worden.(*} Iïct Op dit voorgeleezene van den Praefiderenden Directeur, befloot de Vergadering het zelve aan deri Iir van Heurne mede te deelencn werd daar op door ccne vriendelyke refcrïptie van Zyn Wel-Ed. Geftr. geinformeerddat van het gefchcnk van dee- zen Toren bevorens nooit had gehoord, of ergens iets daar van had gevonden: dat wel by Eor, op bladzyde 359. en by Petgromin zyn Oirfprofig van 's Hertogenboscbfol. 22. melding word gemaakt van cene Orangevlag, die op den 18 Sept. van den To ren van de St. Jans kerkwaar in de Hervormde Godsdienst voor de eerltemaal op den 19 dier maand geoeffend werd, waaydc, doch zonder andere by- zonderheiddan dat die door een Bootsgezel daar op zoude geplant zynen geeft voorts in bedenking of deeze Toren niet wel een afbeelding zvn zoude van dien

Archief | 1786 | | pagina 31