XXXIII menite! van het Staats-Recht,der zeven verëenigde Nederlandfche Gewestenen een tydrekenkundig bericht der Schryveren, over de Nederlandfche Gefchiedenisfen en Oudheidin 't geheel geene en op de Vraag, raakende de Verbetering der Hooge Schooien, geene voldoende Antwoorden ingekoomen zynde, is goedgevonden, uit aan- merkinge van 't groot gewigt en de uitgebreide nuttigheid van die drie voorfteliendezelve hier wederom optegeevendoch zonder bepaaling van tyden met belofte van den gouden eerpenning aan den genen, die op het eene of andere eene voldoende beantwoordinge, wanneer het ook we zen zal, aan dit Genootfchap zuilen toegezonden hebben. Zy zyn van deezen volgenden inhoud A. Het Genootfchap in aanmerking neemende dat, hoewel het Staats-Recht van dit Gemeene» best lus Publicum Relgicumdoor veele voorna me Mannen behandeld en in fommige Rukken naauwkeuriglyk verklaard isj men echter tot dee zen tyd toe gebrek hebbe aan* eene volledige en welgelchikte handleidinge tot recht verftand van die voortreffelyke en zoo nuttige Wetenfchap in 't gemeenen waar door de Nederlandfche jeugd tot een geregeld en onderfcheiden denkbeeld van het zelve zoude konnen opgeleid worden: noo- digt de Geletterden uit tot het fchryven van een volledig en beknopt [amen/iel van het Staats- Recht der zeven Ver'eenigde Nederlandenmet aamxyzinge der brontienwaaruit men nadere en uitvoeriger kundigheden belangende de byzondere punten van dit Recht haaien kan. De fchryvers moeten zien, inhunopftel, niet alleenlyk bepaalenby het Staats-Recht, 't geene de zeven

Archief | 1786 | | pagina 35