230 AANHANGSEL OVER beginfel eener rottige of kinderziekteten kos ten van zyn dierbaar Leevenof die zyner ge liefde panden en Huisgenooten in de Kerk ge haaid heeft En hoe gaat het, Helaas! met het begraven der dooden op de Kerkhoven en Bolwerken bin nen de Steden Als men de waarheid zal hulde doenkan het dan in de daad wel begraven ge noemd worden worden de kistenniet maar als pakken op eikanderen gelïapeld? wordt'er wel genoegzaame aarde of zand over de Dood kisten gellrooid en dezelve 'er mede gedtkc? Was het niet beter, dat menfomtydszeideimen heeft eenen dooden op het Kerkhof te droegen gezet, dan begraven? doerdien men wel de doodkisten genoegfaam ontbloot, en maar met eenige losfe plankenen daar na met geen ge- noegfaame aarde gedektaan de brandende zon- neftraalen op de Kerkhoven, bloot fieltj waar in hoognodige voorziening gevorderd wordt. My is bekend eene Stad in de Republiek, voor zien met drie Kerkhoven; Het eene min het andere meermet wooningen omringddie 'er met raamen en venfters op uitkoomen; dan, voor al by Zomerhitte, fchroomen de bewoa- ners dezelve te openen, van wegen de onaan- genaame luchtdie 'er van buiten indringt. Is niet om dezelfde reden, en tot voorkooming van befmetteiyke Ziekten te Amfierdamin de voorige eeuw het Kerkhof van de Westerkerk verplaatst? Voege hier noch by iets uit eene Am- fliatte op Let begraven in de Bolwerken der Stad Ley denDie van den Gerechte der Stad Leyden in ervaringe gekomen zyndedat onder gn deren wel is komen te gebeuren, da: de afge-

Archief | 1786 | | pagina 252