DE EEGRAVINGE ENZ. 231 ftorvene Lichaamen niet genoegzaam met aarde overdekt zyn geworden, waar door dan eene affchtiwelyke en infecteer en deft ank daar omtrent werd veroorzaakthebben tot verbetering ge ordonneerd, onder anderen, dat de bovenfte doodkisten, ten minften drie voeten hoog, met zand of aarde moeten bedekt worden, en dat wel den zelfden dagzonder uitflel op eene boe te van 50 Guldens enz." Zie T. van Mieris Befchr. van Leyden, bl. 953, 954. Noch kan men leezen, een fchrikwekkend bewys van de fchadelykheid der Kerkhoven binnen de Steden in de Nieuwe GenNat. en Huishoudkundige Jaarboeken 5 D. 2 St. of No. 26. Hoe teer gy wert c- BI. )6. By geloof. De Hoog Eerw: Heer g. bonnet, heeft nog op de Hoogelchool zyn- de, eene Gefchiedhtndige proeve ver deed igd over de oorzaaken van 't bygetoof onder de Christe nen, en meldt: dat het begraven in de Ker ken afgeleid wordt uitof door de bygeloovig- heid der Christenen, door welke zy wilden, dat hunne doode Lichaamendigt by de Lichaa men der Martelaaren gelegd wierdencp dat zy by God door de gebeden van zoodanige voor- treflyke voorlpraakendes te krachtiger zouden geholpen worden." Behalven welke bygeloovig- heidnoch veele anderenomtrent het lterven en begravenzelvs wel onder Hervormde Chris tenen gevonden wordenals by voorbeeld om flegts weinigen uit velen te noemen: het neder zetten van een Lyk voor iemands deur; het huilen van een' Hondof het uitkrabben der aarde met de pooien, voor iemands Huis; her P 4 kraai».

Archief | 1786 | | pagina 253