die praalzugt niet te voldoenom op dit point d'honneur te ftaanvoor niemand onder re doen of minder dan een ander te weezen. Men zegt was 't gebruik algemeenmen zou 't volgen Maar nu wat zou de Wereld zeggen? Myn Va der Moeder enz. buiten de kerk te begraven 't waare een eeuwige fchandemen wierde wel uitgejouwdof met vingers nageweezen. En waarom zoude ik myne dooderi buiten de Kerk of Stad doen begraven 't was geen dief, fchelm of liegt Menfch de overledene ftief met eere wy hoopen dit verlies in den Hemel weer aan te treffen, en zouden wy onzen dooden dan niet in de Kerk of Stad doen begraven 't was onvergeeflyknu konnen wy ook eenige fatfoen- lyke lieden verzoeken tot hec aandoen der laat- lie eer aan den overledenen, die anders niet zou de willen mede gaan. Ook heeft het de over ledene zoo gewild, en heeft my zelvs bevoor deeld zoude ik hem die eer niet aandoen Zoo lang het Plottend enz. en Hce teer gy wordt enz. BI 25. In eene Eenhoofdige Regeeringe gaat dat gemaklykerNeemt eens de tegenwoordige Keizer josepbus de tweede gaf een Edicc (volgens bericht uit Brusfel den 19 July 1784.) waar in gezegd wordt, dat zyne Majefteit oor deelt dat de zorgdie hy voor den welftand zyner Onderdaanen nam, vorderde, om het fchadelyk gebruik van het begraven in de ker ken en op de kerkhoven der Steden en Dor pen zoo wel als in de kerken ten platten Lan de af te fchaffen; weshalven hy beval, dat nie mand van v/at ftaat, ftand, rang„ of waardig heid hy zoude mogen weezen, het zy Leek of Ge es» DE BEGRAVINGE ENZ. &35

Archief | 1786 | | pagina 257