BE EEGRAVINGE ENZ. 24? Ook konden de Predikanten door de de Ma- gistraaten worden verzocht, om by gelegenheid in het Prediken en verkeer het fchadelyke te too- nen der oude gewoontede vooroordeelen van 't bygeloof en andere zwaarigheden tegen te gaan, en op te losfen; de voorbeelden der Jooden, van den Heere jefus in zyne Begravenisfe, en anderen aan te pryzen. Lieden die graven in Kerken gekocht hebben, behoort men om allen tegenftand voor te koo- men gerust te Hellendat men hun byzondere graven te rug zal geeven, zonder dat zy daar voor eenig geld zullen behoeven te geeven, an ders zouden zy verpligt zyn dubbele onkosten te draagen. 't Spreekt van zelve, dat het ge mzen 'volkoomen vry moet zyn, van alle nieuwe lasten. De oude Kerkger echt ighe denook het geen Aanfpreekersten rninften Kosters en Dood gravers getrokken hebben moeten in Hand blyven. Om alles een deftig aanzien te geeven, moes- en de gewoone Kerkmeesters, als opzichters der Graven niet alleen in hunne bedieninge ge» laaten worden, maar by hen (Leden van Regee ring zynde,) noch twee uit de aanzienlykfte Burgersen twee uit de meer gemeene Ingeze tenen, doch lieden van braafheid, verftand en deugd gelteid worden, op dat het gemeen meer Q 4 ver- te belemmeren. Voor ongenoegen daar om trent behoeft men op fommige plaatfen in het geheel niet te vreezen, zoo menheime!yk(gelyk thans te Zutphen gefchiedt) de meeste Lyken voor al der aanzienlykften, 's morgens vroeg zonder eenige plegiigheden, goed vindt by te zetten.

Archief | 1786 | | pagina 269