DE BEGRAVINGE ENE. 249 een der nieuwe graven buiten de Stad te doen overbrengen, tonde dit hun worden vry gela- tenen dus zouden die Lieden konnen voldaan zyn, en na hun overlyden by het overfcnot hunner bloedverwanten konnen - begraven wor den. Doch wat het opdelven der Lyken zelve betreft, die last was wegens de Kerk van St» Eloy te Duinkerken aan den Heer Haquet opgedra gen; volgens de nieuwe Genees Nat. en Huish. kundige Jaarboeken V» D 1 St» No 25. En waren 'er in verfcheide Kerken 1602 groote Lyken opgedolven. Nochtans onder beter oor deel, zoude ik 'er liever vpor zyn, om de Be- gravene in de Kerken te la at en ruitende gra ven aldaar wel te verzorgen(n) om de bdmetten- de deeltjes5 in den grond fmgulende, niette roeren, en door de lucht te verfpreidenals mede om geene vreemde noch akelige «denkbeel den te verwekken, by die rnenfchen, welke ftil, bedaard en genoeglyk thans over dit onderwerp denken Zoo lang het rottend enz» En Hoe teer gy enz. Q 5 BI. (V) Verzorgen. Dc Edel Heer Adriaan Moens thans Directeur Generaal van Nederlands Indien, fehi'eef voor zyn vertrek uit zyn Gouvernement op de Malabaarfche Kust aan den Predikant Adr. 's Gravezcmde tc Middelburg, dat zyn Wel Ed. bul ten Cochim twee nieuwe Begraafplaatfeu had laa- ten gereed maaltcn, en in gebruik brengen, door 'c maaken van eenen aanvangmet het begraven van het Lyk van eenen derPanzienlykenen dat- men de Lyken die in de Kerk warén begraven onaangeroerd had gelaaten, maar den Vloer der Kerk, zeer zorgvuldig zoo voorzien, toegeftree- ken en bedekt, dat daar uit geene nadeclige op- waaslemingen konden voorkomen.

Archief | 1786 | | pagina 271