270** Mattheus 9: 1015. xo. Ende het ge- fchicddeals hij in het 'Huis [Mattheï] aan zat, ziet veele Tolle naars ende Zondaars kwamenende zaten mede aanmet Jefus encte zijne Discipelen. ix. Ende dePhari- zeen [dat] ziende zeiden tot zijne Dis- cipelen r -waarom cct uw Meester met de Tollenaaren 12. En Jefus zulks hoerendezeide tot haardie gezond zijnhebben den Medicijnmeester niet vannooden, maar die ziek zijn. 13. Doch gaat hee tten ende leert wat het zijik wil Barm- hertigheid ende niet ojferharide. Want ik ben niet gekoomenom te roe pen Rechtvaardigen, maar Zondaars tot be keering. 14. Doe kwamen de Discipelen Johannis tot hemzeggende, waarom vasten wij en de Pharizeen veel en uwe Discipelen vasten niet? 15. Doch Jefus zei- de tot haar, konnen ook de Bruilofts kin deren treuren zoo lang de Bruidegom bij haar is c*~~ 1 - - -- Maar de dagen zul len koomenwanneer de Bruidegom van haar zal weggeno men zijn, en als dan zullen zij vasten. Marcus 3: 1520. 15. Ende het ge- fehiedde, als hij aan zat in deszelven Huis dat ook veele Tolle naaren ende Zondaa ren aanzaten, met Je fus ende zijne Disci pelen want zij waren veele ende waren hem gevolgd, 16. Ende de Schrift geleerden ende de Pha rizeen ziende hem ee- ten rrtet de Tottenaa- ren ende Zondaaren zeiden tot zijne Disci pelen wat is het] dat hij met de Tollenaa ren en Zondaaren eet ende drinkt? 17. Ende Jefus [dat] hoorendezeide tot haar, die gezond zijn, hebben den Me dicijnmeester niet van noodenmaar die ziek zijn. Ik ben niet gekoo men, om te roepen Rechtvaardigen, maar Zondaars tot bekee ring. 18. Ënde de Disci pelen Johannis en de Pharizeen tasteden ende zij kwamen tot hem ende zeiden waarom vasten de Discipelen Johannis ende der Pharizeen en uwe Discipelen vasten niet? 19. Ende]efus zei de tot haar, konnen ook de Bruilofts kin deren vastetl, terwijl de Bruidegom bij haar is? Zoo langen tijd zij de Bruidegom bij haar hebbenen kon nen zij niet vasten. 20. Maar de dagen 2ullen koomenwan neer de Bruidegom van haar zal wegge nomen zijn, en als dan zullen zij vasten in die dagen. Lucas 5: 29—35'. 29. Ende Levirech- iede hem een groote maaltijd aan in zijn huis, en [daar] was een groote Schadre van Tollenaaren ende van anderedie met haar aanzaten. 30. Ënde haare Schriftgeleerden ende de Pharizeen murmu reerden tegen zijne DiscipelenZeggen de waarom eet ende drinkt gij met Tolle naaren en Zondaaren? 31. Ënde Jefus ant- woordendezeide tot haar, die gezond zijn hebben den Medicijn meester niet van noo den, maar die ziek zijn. 32. Ik ben niet ge koomen, om te roe pen Rechtvaardigen maar Zondaars tot be keering. 33» Én zij zeiden tot hemwaarom vas ten Johannis Discipe len dikmaals ende doen gebeden, desge lijks ook [de Discipe len] der Pharizeen maar de uwen eeten en drinken 34. Doch hij zeide tot haarkond gij de Bruilofts kinderen terwijl de Bruidegom bij haar isdoen vas ten 35. Maar de dagen zullen koomen, wan neer de Bruidegom van haar zal wegge nomen zijn, dan zul len zij vasten in die dagen.

Archief | 1786 | | pagina 292