g6 P. HAACK ANTWOORD daarvan zoude mogen voldoen door een gedeelte der revenues van dat aanzienlyke legaatedelmoedig en godvruchtig, aan dit heilzame etablis- fement of kweekfchool der Godge leerdheid ten nutte der Oosterfche Kerken, te contribueren (a)? Zoude het (a) In het XVII. Deel der Verhandelingen van de Hollandfche Maatfchappy der Wetenschappen word in het met den gouden eerprys bekroonde. antwoord op de Vraag: welke 'zyn de' beste middelen, om de ware en zuivere leer van -het Euangelie onder de bewoners der G.oleinen van den Staat meer te beves tigen en in die landthjekën voort te plantendoor den lchryver dier Verhandelingden Heer P. Hoffted-e Prof. en Predikant te Rotterdamopgegeven het oprichten van een Indisch ieminarium, 0111 daaruit bekwame Proponenten en Predikanten te doen voort komen; en daartoe ook eerst Zi'erikzed en 't legaat- van den Heer mosge voorgeilageqdoch naderhand by voorkeur eene andere ftaden wel bepaaldelvk Lei den, daartoe aangeprezen pordeelendebehalven an dere redenendie ftad ook veei beter met de Echaams- conftitutie der meeste menichen over een te ftemmen dan Zierikzee. Doch hierin zouden wy van zynlfoóg- Eenv. ten aanzien van dit kweèklchool der Godge leerdheid ten nutte der Oosterfche Kerken verfchil- lenook om dat jonge liedendie ter zee naar de In dien vertrekken moeten, aan de zeelucht dus meer ge woon worden, en om andere redenen, gelyk wy bree der reeds gezegd hebben. Hartelyk weniclien wy intusfehenmet velendie het verval van 't Ooster fche Sion met treurige oogen befchouwen, dat eens zulk een Ieminarium wierd opgerichtom het gebrek ran Predikanten in het Oosten, waarover jaarlykf de klach-

Archief | 1790 | | pagina 144