OVER DE KRANKBEZOEKERS. IOÏJ vooral waarin een aanmerkelyk aantal jongelingen zich bevindt: zouden de Hee- afradencn in 't geheel niet toelatenwaardoor V ge brek van de goeden niet alleen zal verminderenmaar geheel worden weggenomenen dus langiamerhand de O. I. C. van den last der kwaden bevrydt wjiruen. Wanneer 1111 de Edele Heercn Bewindhebberen een' of meer Krankbezoekers noodig haddenwas hier van maar melding te doen aan den Predikant of 011- derwyzer der kweekfchoolom zoo vele bekwame pcrlbonen op te gevenof door 't lot te beilisfenals 'er gerequireerd werden; omverder, als naar gewoon te, door de Kerkenraden te worden geëxamineerd-: niet twyfclendcof hun Eerwaardens zullen dan niet al zuchtende, gelyk eertyds, maar met volle ruimte, blydfehapen zegenbede<le getuigfehriften dezer Krankbezoekeren kunnen teekenen. Dan, behalven dit alles, dunkt my, dat geene ge ringe achting en nuttigheid dezer bediening zoude In zetten indien de Edele Heercn Bewindhebberen kon den befluiten, ecnigszins af te zien van die oude ge woonte, 0111 den fcheeps-godsdienst te doen verrich ten: met uit de Chrïstelyke zeevaart; of wel eenige kapittelen uit den bybel; of formuliergebedendoor goede Krankbezoekers te laten lezenmet een voor- en nagezang: om dat men, door deze voorgelielde middelen, en door geene anderenwiskundig geoe fende en bekwame menfchen zal bekomenzoude hefc dan niet veel te laag zynvoor de zoodauigenzich hieraan te moeten gedragen? Dit moet kundige lieden geweldig hinderen Ware het dus niet beter, dat zulks veranderd en verwisfeld werd, in een vriendelyk bevél, om ten minften een maal ter week, cenc godsdienftige oefening te doen, mee een' gepasten vryen text uit het oude of nieuwe Teftamentof den katechismus te verklaren mqt klem van redenen op de gemoederen toe te pasfen ea

Archief | 1790 | | pagina 157