LOFREDEN. 33 bare dienstendie zy dankbaer erkenten de opoffe ring van zich zelf voor hare belangenook deze in richting verfchuldigddie niet eene fcheuring of ver- deeling van de leden hares ligchaems, maer als de verdubbeling van haer aenwezen is. Aen hem heb ben wy deze onze vergaderingenaen hem heeft de menfchelyke famenleving al het nut te danken, dat uw arbeid, Geleerde Mannen! uit dezen boezem haer doet toevloeyen. Wy zullen zyne asfche daer voor zegenenwy zullenzoo dikwyls wy ons hier vereenigen, aen hem een dankbaer aendenken toe- wydenen gedachtig aen hemdie alleen voor we- tenfchap en deugd fcheen te levenzal zyn yver ons bezielen, zyn voorbeeld ons ontvonken, en wy zullen de vruchten van onzen geest, als een offer der danltbaerheidaen zyne nagedachtenis opdragen. Doch het is niet alleen onze geleerde Maetfchappy, die in hem een fteun en edelmoedigcn voorftauder beweent het is niet alleen onze vergadering, die om zyne vroege verwelking als met roüwgewaed be dekt is, ook andere geleerde inrichtingen in onze aenzienlyke Stad weenen met onsen betreuren den val van hun bezielend Hoofd in hem. C 4 Ik Toen In het jaer 178?. het ontwerp gevormd wasom de bezit tingen en vergaderingen van het Zeeuwsch GenootCchap op het Raed- huis der Stad Viisfingen over te brengenen eenige verwekken van het zelve daer toe in gefchiktlieid te brengen, bood by eene fom van ƒ700 aen, om de kosten dezer fcbiklting te helpen dragen, Os oprichting des Departemems gefchiedde in 't jaer 17S4,

Archief | 1792 | | pagina 105