lofreden. 45 Toen hy dit ontwerp reeds lang gekoesterd had en Hechts naer gelegenheid wachtte om het tot dade-" lykheid te brengen, ftelde hy zich in het bezit van dit huisdatoffchoon een kostbaer pandechter tot bereiking zyner voornemens gefchikt was. Hy noodigde op de billykfte en aennemelykfte voorwaer- denen onze Vergaderingen de Akademie der te ken- en bouwkundeen de beide natuurkundige ge- .zelfchappeüom zich in dit gebouw te vestigen. Hier door kreeg het zelve het aenzien en den naem van het Middelbitrgsch Muféum. Hy vormde een afzonderlek Collegieuit de hoofden van twee dier onderfcheiden Genootfchappen acn wien hy den titel van Beftuurderen des Mufdums afflond Voorts beftemde hy den hof, tot dit huis behoorende, voor de broederfchap der kruidkundige ten gebruikeen beyverde zich, om ook de kamer der Ontleedkunde ia het zelve te verplaetfen f. Doch Tc weten die der Teken-Akademieen PhyGca. Aen deze ge» fchiedde zelfs de overdragt van het gebouw, terwyl de Heer vah de perre, op zekere redelyke bedingende ganfche fom der kooppenningen op het zelve uitfehoot en behield. De Hoog Welgeb» Vrouw Douariere heeft van deze geheele pretenfieten behoeve van het Phyfisch Genootfchapcdelmoediglyk afgezien. t In het jaer 1738 deed hy ccne poging om de fmaek voor goede boeken te verlevendigen. Hy ftelde, door eene aenmerkelyke, jaer= iykfche ipelige, den Boekhandelaer J. P. Gillisfen in ftaet, om een feoiTvan Letterkundig Kabinet in het Mufduni te openen, waer, voor fiéne matige'iritekenihgsprys, elk gelegenheid vond, om fcehalven hes

Archief | 1792 | | pagina 111