LOFREDEN. j> genomen zyn, die u zyne lofreden hebben doen begéren, ja die duizende tongen tot zyne lofrede- naers, en zoo vele harten de bevvaerplaetfen gemaekt hebben van zyne gevoelens en daden. Ik zou der- halven weinig aen uwe bedoeling beantwoorden s zoo ik hem thans uit een bekrompener oogpunt be- fchouwenof Hechts in eenige dezer betrekkingen aen u voordragen wilde. Zoo ik u niet den ganfchen man poogde te fchetfen in al deszelfs edele gevoelens\ zoo wel omtrent het Vaderlandals den bloey der geleerdheid en hefchaefdheid in het zelvezyne ge voelens zoo wel omtrent de regten der burgerlyke en zedelyke deugdals omtrent de verhevener aenfpra- ken van onzen geopenbaerden Godsdienst. Het allereerst roept ons zyne betrekking op het Va derland daer deze ons te gelyk zoo veel van zyn leven en lotgevallen zal herinnerenals wy by deze gelegenheid niet mogen verzwygen. A 4 Ge- Hy werd geboren den 25 December 1738 uit den Wel Ed« Geb. Heer j. van de perre, Raad in de Vroedfchap en Sche pen der. Stad Middelburg, overleden in het Jaer 1749, en Vrouwe c. c. steen gracht, overleden in 't Jaer 1775. Hy was deoüd- fte van zes kinderen, uit dezen-Echt gefprotcn. Elizabeth,- en NicoLAAS d'huibert van de perre (Herven zeer jongen de laetfte bereikte Hechts omtrent zoo veele Jaren, als de eerde Maenden. Jonkvrouwe b. a. van de perre, gehuwd geweest aen den Heer w. thibaüt, Heer van Aegtekerke enz. enz. over leed A. 1768 Hechts aö jaren oud. De Heer p. e. van de perre,. Heer der Vierbannen van Ooscduiveland enz. enz» ftierf in den Jare 178Ö9

Archief | 1792 | | pagina 73