LOFREDEN. 9 arbeid zyner jongelingfchap. Et zal gedeeltelyk ge legenheid vinden, om hier van ftraks nader te fpre- ken. Gedeeltelyk zal de meenigte der gewigtige za ken die ons wachtenmy van deze geringe moei te ook naer uw oordeelverfchoonen. Toen hy, na bet eindigen zyner letteröefFeningen op Leidens Hoogeichool, en het volbrengen eener reize, door een aenmerkelyk deel van Frankryk en Zwitferland*, in zyne Vaderftadterug keerde, werd hy niet lang daar 11a tot medelid van Middelburgs Achtbare Regéring verkoren en bekleedde dien ecre- post geduurende veifcheiden jaren. Men behoeft den aert onzes Staetbeftuursen de wys van deszelfs inrichting Hechts oppervlakkig te kennenom ter- fiond te begrypendat in een tyd van vrede en eendracht, waerin onze buitenhuidfche betrekkingen geregeld zyn en de binnenlandfche onëenigheden zich tot den kring van perfoneele verfchillen bepalen, dat in zulk een tyd de Staetszorgen van den jongen Stedelyken Regentdie noch aenhangnoch onma- A 5 ti- Hy verliet reeds de Hooge School in het jaer 1757. en verkreeg den eertrap in de beide regten met eene Verhandeling over de Zelf- moord. Een gedeelte van dit en het gantfche volgend jaer werd met zyne reize doorgebragt. In het jaer 1760 verbond hy zich in den Echt met de Edele Jonkvrouw jacoba van den brande, van moeders zyde afkomftig uit het gedacht der beroemde Maria vam reigersberg, en na een gelukkigen Echt van byna 30 jaren, thans deszelfs Weduwe. Kort na zyne terugkomst in zyne Vaderftad, werd hy tot Kiesheer, en in den jare 1762 wi Raed in de Vroed» fchap derzelvè verkorent

Archief | 1792 | | pagina 75