jo l o f 8. b b e. ten? Hij had van den Vader der geesten van alie vieesch eene zielmet bij uitnemenheid edele ver mogens begaafd, ontvangen, en daar bij een vrij gezond en fterk ligchaammet een vrij gelukkig temperament: zijnde in zijne meer gevorderde ja- ren van welken tijd ik maar de eer en het genoe gen gehad hebhem als een Vriend van nabij te kenneneen Melancholico - Cholericus en in zijne laatfce jaren gelijk dit gewoonlijk altijd plaats heeft een Gholorico - Melancholicus terwijl hij in zijnen vroegeren leeftijd voorzeker van 't Sanguinifche ook eenen aanmerkelijken trek zal gehad hebben. Zonder dat ik Uwe aandacht nu ftil houdebij zijne kindfche jaren en letteroefeningenzeg ik al leen dat hij de Franfche en de beginzelen der Latijnfche taal heeft geleerd eerst te Middelburg wonende bij zijner Moeders Zuster Jongvrouwe sara catharana hur.cronjeen na den doodvan zijnen Heer Vader Mr. jacob win kelman, Raad en Burgemeester der Stad Vlis- fingcn in het jaar 1738. reeds overleden, hier in zijne geboorte Stad, waar hij den 20. van Louw maand, in het jaar 1723. 't eerste licht, uit een oud en aanzienlijk gedacht afkomftig uit Bra- hand, aanfchouwde. En belangende de voorzet- tingz zijner Studiën aan de Hooge - School te Gron- singenwaar hijdat ik ook hier van flechts met een woord gewageoffehoon in den beginne meer malen in twijfelof hij zich aan de verhevenfte aller wetenfchappende Godgeleerdheidzoude toe- wijën; daar bij in zijne eerste jeugd in dezen, door zijne

Archief | 1807 | | pagina 102