O r R B S X, lï zijne bij uitflek Godvruchtige opvoeding meer dan gemeene vordering had gemaakt zich echter tot de Regtsgeleerdheid bepaalde, en tot Doctor in de beide Regten werd bevorderd: van welken leef tijd ik weinige bijzonderheden, wegens gebrek van gepaste gelegenheidheb kunnen nafporen. Dit alleen is mij gebleken, dat hij wegens zijn fchrander vernuft, wellevenheid, befchaafde Ze den door eene voorbeeldige opvoedingzijn jeug dig hart ingeboezemden door zijne geestige ge» •aardheidwaar door hij zijne gefpreklten met tref fende üagen en met zout befprengde boerterijenop eene bijzondere wijzewist te veraangenameniets dat hem tot in zijnen Ouderdom is bijgebleven de aandachtliefde en hoogachting van velen naar zich troken veroorzaaktedat hij in zijne eers te jeugd en vooral in zijne jongelingfchap niet al leen aan de Hooge-School van zijne tijdgenoten, maar ook van derzelver aanzienlijke Familienbg uitnemenheid getrokken en bemind was. Dit ech ter heeft niet verhinderd dat hij de Studiën zijn geliefdkoosd voorwerp ais zijne hoofdbezigheid tnet veele naarftigheid voortzette winckelman was van veel te verhevenen geestdan dat hij zijne beste jaren en krachten Hechts, aan de vennaak- lijkheden der jeugd na te jagen zoude hebben toe gewijd. Hij begreep al vroeg, wilde men nietflechts in fchijnmaar in der daad een groot Man we zen de ziel moest zoo wel met nuttige Weten- febappen a's het lichaam met eencn deftigen op- fchik vercierd zijn; zijn toekomftig lot in de wae- reld

Archief | 1807 | | pagina 103