t O R B D Ei IJ zwaarste proef gefteld wierdede grootfte bedaard heid van geest verloorzonder dat het bedwingen van deze hartstogt in 't minste een wrokachtig of wraakgierig beftaan gelijk niet zeldenbij hem ten gevolge hadhij was in tegendeel tegen zijne vij anden gaarn vergevend, en voor zijne vrienden op- regt, meer dan gewoon dienstvaardig en uitterma- ten getrouw. Hij mogt met regt in meer dan eene betrekking een menfchen - vriend genoemd worden. Hij droeg niet alleen in allen opzigten zorgdat zijne befcheidenheid jegens allen, de geringstenzoo wel als de aanzienlijkftenzonder den minsten fchijn van laagheid, op eene aanminnige wijze zich ver toonde maar vooral wist hij zich de hoogach ting, liefde, gepaard met ontzag, te verwerven bij allendie in meerdere of mindere betrekking aan hem dienstbaar en onderworpen waren. Hij was bij uitftck mildadig jegens- armen en ellendigenge negen en volvaardig om allenzonder aanzien van perfonenmet raad en daad bij te ftaanterwij! zijne onbepaalde dienstvaardigheid hem algemeen beminnelijk maakte. Hij bezatbehalven zijne onbefchrijvelijke werk» zaamheid, en onbepaalde weetlust tot nuttige We- tenfchappen, een vrij vlug en ongemeen diep en doordringend denkvermogen, dat hem bij uitftek gefchikt maakte, om groote plannen te ontwerpen en van alle kanten te befchouwenterwijl hijdoor zijne meer dan gewone bedaardheid en ftandvastig- heid van geest, eene natuurlijke bekwaamheid had om ze uit te voerenoffchcon hijwpgens zijne in

Archief | 1807 | | pagina 105