L O R E D Post, welken li ijzoo wel tot nut van den Larrcte, als ter bevordering van den bloei des Koophandels en Zeevaartmet zulk' eenen roemtot weinigs weken voor zijnen dood, bekleed heeft, dat hij, is zijnen gevorderden ouderdommeermalen den lof van den Raad ter Admiraliteit mogte vernemendat men nimmer in deze zijne belangrijke en moeilijke be diening éénen mïsflag ontdekt hadde; terwijl hij <die van Ontvanger der State- en Waterpenningen over de Westwateringtot meerder voordeel van dat gedeelte dezes Eilands dan van zich zeiven tot zijnen dood bekleed heeftals ook die van Re kenmeester der O. en W. I. Compagnicn. Wilde ik nu uitweidenomü Mijne Heerenee- nigermate te fchetfenwelk een navolgenswaardig voorbeeld de Overledene zich betoond beeft, ge durende den tijd van bijkans 30. jaren, dat hij in de regering dezer Stad geweest is waar hij ds Burgemeesterlijlce waardigheid bij herhaling be kleedde, en dat op eene wijze, dat hij, tot aan zijnen dood, aller braven liefde en hoogachting heeft genooten; ik zou Uwen aandacht te veel ver gen. Met een woord dan hij betoonde uit hoofde zijner belanglooze pogingen, gedurende den tijd, dat hij zich in bewind van Zaken mede bevond niet ilechts een Voorftander te zijn van regt en ge- regtigheid, zonder eenig aanzien van Perfonen; een Befchermer van Weduwen en Weezen een Handhaver van de voorregten zoo wel der gering- ften als van de aanzienlijklicneen blinkend voor beeld 200 wel in den Openbaren als huislijken Gods-

Archief | 1807 | | pagina 108