LOFREDE. 43 winckelman, de eerste Vergadering van Di. rccteuren gehoudendie door hemals Voorzitter niet alleen met een gepaste aanfpraak geopend werd welke in het reeds meermalen aangehaalde Histo risch 'oerigt voor 't Eerste Deel van 's Genootfchaps Verhandelingen ook gevonden wordtmaar Hij deed ter dezer gelegenheid tevens een zeer uitvoerig ver- fiag van al 't voorgevallene zedert de eerste oprig- ting dezer Maatfchappijgelijk dit vervolgens ook op de Algemeene Vergaderingen nopens het verrig- te van Jaar tot Jaar, zijne gewoonte pleeg te zijn. Wilde ik nu op deze wijze den draad der Gefchie- denis van het Gcnootfchap vervolgenom U. M. H. den ouvermoeiden ijver en werkzaamheid, voor deszelfs belangen van wijlen onzen Voorzitter te doen opmerkenwij zouden in deszeifs Notulen bijkans geéne eene Vergaderingzoo van Directeu ren als van Leden aantreffen waarin wij gecne doorflaande bewijzen ter ftavinge hier van vin den. Gij weet M. II.met welk eene gezetheid hij alle onze bijeenkomsten bijwoondehoe zijn laatfle uitgangbij verkiezingetoen reeds de be ginzelen zijner hijpokondrifche ziekte zich kenne lijk openbaarden welke hem tot zijnen dood is bij gebleven geweest is op de Vergadering van Di recteuren den 8. April 1791.Gij weet, hoe noch onder de Directeurennoch onder de Leden ie mand gevonden wordtvan wien zoo vele Stukken onder des Genootfchaps Verhandelingen zijn ge drukt, ais van Z. Ed.ik zwijg van 'tnog veel grooter getal zijner onuitgegeve Stukken bij onder- s fchei-

Archief | 1807 | | pagina 115