O V E. E D E. Jijfce van dit werk ja de onmogelijkheid om hier in wel te flagen voor iemanddie met welke kun digheden hij ook mogte voorzien zyn niet begaafd is met eenc levendige vertegenwoordiging en niet eene bekwaamheidom ten minften eenigermate bevallig te fchilderenhoedanighedenwelke aan het onderwerp van den Lofredenaar alleen geest en leven kunnen bijzettenhoedanighedendie •niet door konst verkregen worden maar met welke men moet geboren zijn, en dan door oefe ning verfijnd en befchaafd wordenzoo dat 't be kende fpreekwoord van Dichters en Schilders hier ook in volle kracht waarachtig is non artefed natura nascunturhoedanigheden nogtans met welke de miide Schepper mij fchaarszeer fehaars bedeeld heefthoe zeer ik in andere betrekkingen zijne Goedheid ten duursten verpligt ben te erken nen. Dit drage ik voor M. H.ja om uwe goed willigheid op te wekkenom mij met geduld en toegenegene harten te hooren en 't gebrekkige in het voorftel tevens liefderijk te -bedekken maar- vooral om u te doen opmerken dat het mij waar lijk jammert, dat de teekening van eenen wise- kelman aan geene bekwamere hand dan demij- - Be is aanbevolen: uit vrees, dat ik zijne beeldte- nis niet zoo naar het leven zal treffendat al 't fchoone en naarvolgingswaardige 't welk er in moeste doorfchitteren in 't vereischte daglicht worde gefteld. En zoude ik hier voor niet vree zen? daar ik voor zijn edelmoedig caracter, per- fonéle deugden en. verdienstenalle hoogachting A 2 en

Archief | 1807 | | pagina 97