si y- Op de lijn van liet begin bij Zons opgang ligt de plaats, die liet eerst van alle bet begin der algemeene Eclips zal zien. Zij is dus aange wezen O, en ligt in Hudson.s - baainabij de oostelijke kust van Nieuw-Wallis. Desgelijks ligt, op de lijn van het einde bij Zons ondergang, de andere plaats, die bet aller laatste van alleliet einde van dit verschijnsel zien zal. Zij is eveneens aangewezenen ligt op 3g graden lengte en 5| gr. noorderbreedte, diens volgens in Ethiopië. B 5 Alle de gemelde punten zijn ook zoude men dan om alles ten strengste te bepalen de uitwerkselen dier straalbui- gingnaar gelang der onderscheidene breedtenook even zeer op de gansche uitgestrektheid der lijnen van het be gin midden en einde bij den op- en ondergang der Zon moeten toepassen. De knoop der drie lijnen is bij noordcr Zons - decli natiealtijd aan de overzijde der Pool, en wordt, door de straalbuig'ng daar nog iets verder van verwijderd Wanneer dus de Zon eeer nabij of in den noorder-keer kring is ten tijde van eene Eclips die in het tegen over ons gelegen werelddeel moet voorvallen en diens volgens voor Europa, ais onz'gtbaar wordt gc-steld dan kunnen de gemelde zes punten somtijds op de noordelijkste grenzen van Europa zijn, en men zal dan aldaar, bij, en voor of na de Zons op-of ondergang, eene gedeeltelijke Verduistering hebben, die wel eens zeer aanmerkelijk en zonderling wezen kanen die echter de oplettendste be rekenaars ontsnapt, om dat zij, in onze meer zuidelijke 5trek.cn midden ia den iacht moet voorvallen.

Archief | 1821 | | pagina 437