=5 Dit doelwit deed hem, zelfs in het hevigste van den kampstrijd den wensch uit zijn hart niet wisschcnom vrede en eensgezindheid te herstel len entot bereiking van hetzelvetrad hij in correspondentie met den Heer van de Spiegel, vermoedelijk onder medeweten van den Stadhou der en trachtte hij verscheidene Hollandsche Re gentenals Gyzelaar, van Berckel, Zeeberg, Pa ludanus, Bikker en meer andere tot gematigde eischen te brengen dan, te vergeefs. Het zwaard was getrokkenhet zwaard moest beslissenenmedegesleept in den val zijner partij werd hij bij de omwenteling van 1787 van zijne politieke posten ontzet, en deelde bij in de vervolgingen en plunderingen, waaraan een woest gemeen, gelijk een losgelaten tijger, zich toen schuldig maakte Ongelukkige ge- B 5 vol- Moet de raetischenvriend zich bedroeven over de buitensporigheden en gruwelen, waarmede de Staalkundi ge omwentelingen te dikwijls bezoeteld worden; wordt hij op het gezigt der verwoestingen door dolle wraaüzucht aan- gerigt, uit den zoeten droom gewekt, dat de mensch het evenbeeld der Godheid is,— te midden zijner treurige ge waarwordingen, en zijner twijfelmoedigheid, wordt hij we der bevredigd en opgebeurd, door de treffendste voorheel den van menschlievenheid, edelmoedigheid en .'dankbaar heid, die den reiziger als lichtstral n in eenen donkeren stormnacht verbinden.— Zoo ondervond de Heer Lam. br echtsen, toen hij in dat ongelukkig tijdsgewricht genoodzaakt was te vlugtenen zich een tijd lang schuil ie houden, menigvuldige blijken van liel'de en trouw Ze-

Archief | 1828 | | pagina 127