Volgen der mei geweld behaalde overwinning van de eene op de andere partij - Schrandere, eer lijke Regenten van hunne posten verlaten uit hoofde van politieke denkwijze, en mogt dit doel nimmer gestrekt hebben tot een dekmantel om schandelijker oogmerken te hereiken teugelloos heid straffeloosheid wegens gepleegd geweld aan de onderliggende partij de bitterheid der ge moederen hierdoor vermeerderd en verder aan gehitst door intriganten en vreemden. Zoo ge raakte dan onze LambrecEtsen uit het be wind,zoo werd de kundige man in de kracht van zijn leven gestuit, en moest zijn land beroofd worden van talententot hiertoe zoo schitterend en nuttig besteed. Doch Zekere Huisrecht dp. Postillon b. v. (zijn naun verdient de vergetelheid ontrukt te worden) weleer een zij ner arbeidersthans het opzigt hebbende van Stads plant soen. kwam hem op zijn buitengoed opzoeken, en hem een beursje met twaalf Rijksdaalders aanbiedendezt ide hem Mijn lieve Pensionaris gij hebt zeker om geen reisgeld kunnen denken, neem dit aan, het zal u te pas komenik heb zoo vele weldaden van u genoten- en wat mr aangaat, bekommer u niet, mijne handen zijn mij de kost waard, ik bid u neem het aan Eet) ander Heer der Regering, die zich insgelijks voor de woede des volks moest verbergen, kwam aan het huis van den Burge meester Ma u rits die, onaangezien het gevaar, waar aan men zich in die dagen blootstelde, met huisvesting aan de vervolgden te geven, geen oogenblik aarfelde dien Heer op -e re men» met bijvoeging, Jat, zoo lang hij een stuk brood had, hij bereid was, hetzelve met hem te dcelen.

Archief | 1828 | | pagina 128